Main menu

Pages

Banyonuzu Kendiniz Yenileyin! Banyo Temizliği Püf Noktaları

 Banyonuzu Yeniliyor Musunuz? Doğru Tezgah Odayı Yapar! İster inanın ister inanmayın, banyo tezgahınız aslında sizin hakkınızda çok şey söylüyor. Ancak, doğru olanı seçmek zorluklarla doludur. Kararı dikkatlice düşünmek çok önemlidir.

Evinizdeki bir odayı yeniden dekore etme fırsatınız olduğunda, bu büyük bir anlaşma. Para eksikliğinden dolayı ya da o odada ne yapmak istediğinizi bilmediğiniz için odanın uzun süre olduğu gibi görünmesine katlanmışsınızdır, ancak sonunda şansınız ve birkaç iyi fikriniz olduğunda, başlamak düşündüğünüz kadar kolay değildir. Özellikle banyoda çok fazla karar var.

Neyse ki, bir banyoyu yeniden yapmak her zaman çok eğlencelidir, çünkü aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı fikstür ve bütçenizi kırmayacak banyonun görünümünü iyileştirmek için yapabileceğiniz birçok şey vardır. Bununla birlikte, zor zamanlar geçirebileceğiniz bir şey, doğru banyo tezgahlarını seçmektir ve bunlar banyonuz için ciddi bir anlaşma kırıcı olabilir. Yanlış seçim size sadece biraz paraya mal olmakla kalmaz, aynı zamanda yeni banyonuzun korkunç görünmesini de sağlayabilir.

Birisi banyoya girdiğinde, hemen fark ettikleri birkaç büyük eşya var. Döşeme, duş perdesindeki kumaş ve duvar malzemeleri kesinlikle ilk üçe giriyor, ancak bir başka göz alıcı özellik de tezgahların kendileri. Doğru seçim, tüm banyonuzun tonunu ayarlayabilir.

Tezgahlar kesinlikle bir ifadedir ve yine de sadece dekoratif parçalar olmak yerine, işlevsellik için de oradalar. Paslanmaz çelik, cam, cam karolar, seramik karolar ve granit tezgahlar dahil olmak üzere yeni banyonuzu bir araya getirirken seçebileceğiniz birçok farklı malzemeniz var. Her malzemenin kendi artıları ve eksileri vardır ve banyonuz için tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu bulmak zor olabilir.

Hangi türün sizin için işe yarayacağına karar vermeye çalışırken, tezgahınızın ne kadar desteğe sahip olduğunu öğrenmek iyi bir fikirdir. Kabini veya altındaki destekleri yıkmayı planlıyorsanız, tezgah ihtiyaçlarınıza uygun doğru türü elde edebilirsiniz. Ancak destek yapısını aşağıda bırakıyorsanız, tam olarak ne kadar tutabileceğini anlamanız gerekir. Fayans tezgahını destekleyebilecek bir tezgah granit tezgahı destekleyemeyebilir, bu nedenle alışverişe çıkmadan önce temel malzemenizin ne kadar güçlü olduğunu bilin.

Bunu anladıktan sonra, tam olarak ne kadar bakım süresi yatırmak istediğinize karar vermenin zamanı geldi. Her tür farklı bir bağlılık düzeyi gerektirir. Örneğin granit tezgahlar çok dayanıklıdır ve günlük olarak bakımı kolaydır, ancak yılda en az bir veya iki kez mühürlenmeleri gerekir. Paslanmaz çelik tezgahlar çok dayanıklıdır ve herhangi bir bakım gerektirmez, ancak parmak izlerini çok kolay toplar. Seçiminizi yapmadan önce bakım için gereken süreyi hesaplayın.

Son olarak, denemek için numune talep etmeyi unutmayın. Her zaman eve küçük bir örnek getirebilir ve tezgahın olacağı alana koyabilirsiniz. Bu, malzemenin doğru görünüp görünmediğini veya başka bir şey aramanız gerekip gerekmediğini anlamanıza yardımcı olacaktır.