Main menu

Pages

Ciklet Balığı Türleri ve İsimleri Resimli Anlatım

 Çikletlerin hızla en popüler evcil balıklardan biri haline geldiğine dair hiçbir soru olmadığını bilmelisiniz. Çikletlerin sevimli özellikleri göz önüne alındığında bu anlaşılabilir bir durumdur. Trendi takip etmek istiyorsanız, kendinizi farklı çiklet türlerine tanıtmanız daha iyi olur. Aşağıda belirtilenler en popüler ciklet türleri olarak düşünülebilir. Bunlardan birinin kendi başınıza olmasını istediğiniz kişi olup olmadığını kontrol edin.

* Mahkum cikletBu tür cikletler, yeni başlayan ciklet sahipleri için en çekici olanlardır. Görüyorsun, Mahkum Çiklitlerini tutmak çok kolaydır. Ayrıca düşük bakım görevleri gerektirirler. Tek dezavantajı, yeni evini dekore etmek için çaba harcamanız gerektiğidir. Mümkün olduğunca, tankınız doğal yaşam alanına çok benzemelidir -mağaralar ve alt tabaka ile kayalık. Mahkum çiklitleri sık sık kendilerini yuvalarlar, bu yüzden onlara oynamak için yeterli alan verdiğinizden emin olun.Cüce ciklet muhtemelen tutulması en zor olanlardan biridir. Bununla birlikte, çoğu yetiştirici onları diğer çiklit türlerine göre tercih eder, çünkü Bolivya çiklitleri gibi bazı akrabalarından daha az agresiftirler. Birbirleriyle uyumlu oldukları sürece diğer balıklarla da karışmaları kolaydır. Oldukça aktif olmasına rağmen, cüce çiklitleri yetiştiriciler ve çiklit meraklıları arasında çok popülerdir.

* Jack Dempsey
Jack Dempsey belli ki ünlü boksörün adını almış. Renkleri yüzünden seviliyorlar. Gençken genellikle bronzlaşmış bedenlerinde yeşilimsi gagaları vardır. Daha olgunlaştıklarında mor griye dönüşürler. Bu zamanlarda yeşil lekeleri genellikle altına döner.

* Oscar Balığı
Oscar balığı en sert çeşitlerden biridir. En iyi özelliği, hemen hemen her türlü su türüne dayanabilmeleridir. Ayrıca 18 inçten fazla büyürler. Ayrıca canlı yiyecekler, pullar ve peletler de dahil olmak üzere geniş yiyecek seçeneklerine sahiptirler. Oscar balıklarını yeterince beslemediğinizi bilmek kolaydır. Sağlıksızlarsa renkleri o kadar parlak olmaz. Yani dikkat edilmesi gereken bir işaret.

Bu ciklet türlerini bilmek, bir çiklit koleksiyoncusu olarak hobinize başlamanıza gerçekten yardımcı olabilir.

cikletin hep hasta ve mutsuz mu? Sağlıklı ve güzel çiklitlerin bakımına, korunmasına ve yetiştirilmesine yardımcı olacak kaynaklar mı arıyorsunuz? Larry Pearson, çiklit balıklarının bakımı ve yetiştirilmesi konusunda uzman bir Yazar ve otoritedir.