Main menu

Pages

 Lisanslı bir uzmanın bakış açısı tam olarak bir ev değerlendirmesinin ne olduğudur. Aslında, bu, belirli bir mülkün değerinin ne olduğuna dair bir tahmindir. 300-400 dolar arasında bir yerde bir ev değerlendirmesi ile ilgili harcama, birçok alıcı için bir gerekliliktir ve satıcılar genellikle onları aynı anda yararlı görürler.

Hemen hemen tüm mülkler genellikle özeldir ve bir değerlendirme tüm gerçekleri dikkate alacaktır. Değerleme uzmanı çok sayıda özel bileşen arar. Değer biçen senin dahil faydaları boyutu ile ilgili çok özellikleri yanı sıra her analiz eder. Daha sonra değerleme uzmanı, evin büyüklüğünü ve odalarının her birinin büyüklüğünü ve evin tasarlandığı şeyleri not edecektir. Ayrıca, değer biçen ev orijinal tamamlanma tarihi kanıta ihtiyaç ve aynı zamanda gelecek ev aletleri yaş ve cinsten olacaktır. Değerleme uzmanı muhtemelen evin iç sistemlerine ilgi duyacaktır: ısıtma, hava soğutma, elektrik, sıhhi tesisat vb. Profesyonel bir değerleme uzmanı, bir evin estetik özelliklerinin değerini de not edecektir: bir bodrum katının, belirli bir çatı katının, bir garajın yanı sıra bir mülkün dekore edilme şeklinin varlığı çok önemlidir. Bir ev herhangi bir tahribatta hasar görmüşse, bir ev değerleme uzmanı muhtemelen bunları fark etmek için eğitilecektir.

Burada görüldüğü gibi, bir evin değerlendirilmesi için birçok mükemmel neden var. Ayrıca, bir kişinin evinin satış fiyatı üzerinde dikkate değer bir etkiye sahiptirler. Ev alıcıları ve ev satanlar, benzer şekilde yararlı bir değerlendirmedeki bilgileri keşfederler. Değerlendirmeler çok önemli olduğundan, atanan değerleme uzmanının iyi eğitimli, deneyimli ve lisanslı olması zorunlu olabilir.