Main menu

Pages

Ev Güvenliği Nasıl Sağlanır? Ev Güvenliği Sistemleri Tavsiyeleri

 Tatil mevsimi, arkadaşların ve ailelerin şenlikleri paylaşmak için bir araya geldiği yılın o neşeli zamanıdır, ancak neşeli olaylarla birlikte hırsızlık olaylarının artmasıdır, bu yüzden evinizi nasıl güvende tutacağınızı bilmek sizin sorumluluğunuzdadır. Bazı aileler için tatiller, uzun zamandır görmedikleri akrabalarıyla bağ kurma ve zaman geçirme zamanıdır, bazen evlerini hırsızlıklara karşı savunmasız bırakırlar, böylece evinizi nasıl güvende tutacağınızı bilerek mülkünüzü koruyabilirsiniz.

Evlerinizi güvende tutarken, yalnızca evinizi hırsızlığa karşı korumakla kalmaz, bu nedenle aşağıdaki liste evinizi genel olarak nasıl güvende tutacağınızı sağlar. Başlamak için, önce sizi hırsızlık kurbanı olmaktan nasıl koruyacağımıza bakalım.

Hırsızlıkların önlenmesi oldukça basittir; Evden çıkarken ve geceleri uyurken evinize pencere ve kapı gibi herhangi bir erişimin kapalı olduğundan emin olun. Kapı kilitleri için sürgü kullanın, çünkü diğer kilit biçimlerinden daha güvenlidirler. Uzun bir süre uzak kalmayı planlıyorsanız, posta kutunuzda birikmelerini önlemek için posta ve paketlerinizi eviniz yerine güvenilir bir arkadaşınıza veya komşunuza göndermek üzere posta şirketinizle bir anlaşma yaptığınızdan emin olun; bu, evde kimsenin bulunmadığının kesin bir göstergesi olabilir.

Tatillerde, evlerinizi süslemek için kullandığınız elektrik dekorlarından kaynaklanabilecek yangınlar da yaygındır, böylece değerli mülkünüzün küle dönüşmesini önlemek için kablolarınızı kontrol ettiğinizden emin olun. çoğunlukla yangınların nedeni olan kısa devre olmaz. Noel ışıklarınız da uygun şekilde kullanılmalıdır; Örneğin, iç mekan ışıkları yalnızca elementlere maruz kalmayacağı yerlerde kullanılmalıdır, aksi takdirde onu ateşe verme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Daha önce de belirtildiği gibi, tatil mevsimi ailelerin yiyeceklerle ziyafet çekmek için toplandığı ve bazen dikkatli olmadığınız zaman bu yiyeceklerin gıda zehirlenmesine neden olabileceği zamandır. Sevdiklerinizi güvende tutmak için kirlenmeyi ve bozulmayı önlemek için gıda maddelerini uygun şekilde saklayın.

Ev güvenlik sistemleri tavsiye

Ayrıca, diğerlerinin yanı sıra süt bazlı yiyecekler gibi diğerlerinden daha hızlı bozulan yiyecekler olduğunu da bilmelisiniz. Bu nedenle, bu tür yiyeceklerin buzdolabının dışında daha uzun süre kalmadığından emin olun.

Tatillerde evinizi nasıl güvende tutacağınız konusunda bir sonraki adım, çocukların güvenliğine yönelik potansiyel tehditleri kontrol etmektir. Çocukların bulunduğu yerlerde, ebeveynler, ellerini ele geçirdikten sonra yanlışlıkla onları yaralayabilecek cam ve mutfak bıçakları gibi şeyleri nereye koyduklarına dikkat etmezlerse, kazalar meydana gelecektir.

Evlerinizin güvenliğini artırmak için, hareket sensörlü güvenlik lambaları ve havlayan köpek alarmları gibi güvenlik cihazlarını kullanarak teknolojimizin sunabileceği avantajlardan yararlanın; bu, potansiyel failleri izlendikleri konusunda uyararak evinizi nasıl güvende tutacağınıza dair bir çözüm sunacağından emin olabilirsiniz. Ayrıca, evinizden uzaktayken "gözleriniz" olarak hizmet veren güvenlik kameraları da kurun.