Main menu

Pages

Evcil Su Kaplumbağası Hakkında Herşey

 Sarı Karınlı Kaplumbağa: Ona ve Diğer Evcil Su Kaplumbağalarına Nasıl Bakılır? Sürüngenlerle ilgileniyorsanız, su kaplumbağaları harika evcil hayvanlar yapar, su kaplumbağaları harika evcil hayvanlardır. 2010 yılında Sarı Karınlı ve Kırmızı Karınlı kaplumbağayı ailemize katmaya karar verdik. Hazırlığımızı belirlememiz haftalar sürdüğü için anlık bir karar değildi. Gereksiz endişelerden ve nihayet evcil kaplumbağalarımızı yerleştirdikten sonra, Sarı karınlı kaplumbağaya bakmanın beklendiği kadar zor olmadığını fark ettik. Ancak, ilk kez sahipler için size bazı ipuçları vereyim.

Hem Kırmızı Göbek hem de Sarı Göbek sürgü kaplumbağaları yaklaşık 14 inç uzunluğa kadar büyüyebilir. Onları eve ilk getirdiğinizde, büyük olasılıkla sadece birkaç santim olacak. Kaplumbağanın hayatının bu aşamasında, onları on galonluk bir tanka yerleştirmek sorun olmayacaktır. Yetişkinler olarak, 45 galonun kuzeyindeki bir ortama geçmeyi planlasan iyi olur.

Peki bunun su seviyesi ile ne ilgisi var?

Yerli kaplumbağalar hakkında duyduklarınızın aksine, kesinlikle yüzmeyi severler. Sarı karınlı kaplumbağamızın yaptığını biliyorum. Evcil hayvan kaplumbağa tankınızı kurduktan sonra, su seviyesinin tankın üstünden 3-4 inçten fazla olmadığından emin olmak istersiniz. Bu, ilk Sarı Karınlı kaplumbağamızı aldığımızda fark etmediğim bir şeydi.Akvaryum dekoruma ne oldu?

Sarı karınlı kaplumbağamız çevresini, özellikle bitkileri çiğnemeyi sever. Birçok kişi su bitkileri değeri, eğer varsa, yapay olanı al. Ayrıca, Sarı karınlı kaplumbağanızın takılmak ve güneşlenmek için yerlere ihtiyacı olacaktır. Kaplumbağa akvaryumunuza derme çatma platformlar veya yüzer aparatlar eklemeye çalışın. Ama kalabalık olmak istemezsin. Zaten o hantal kabukla uğraşmak zorunda.

Su kaplumbağalarınızı aşırı beslemekten kaçının

Sarı karınlı kaplumbağamızı o genel yeşil yüzen çubuklarla beslemeye cesaret edemeyiz.yeşil. Evcil kaplumbağalarınızı da bu şekilde beslemenizi tavsiye etmem. Beslenirken tercih ettiğimiz yiyecekler Zoo Med'in Gurme Su Kaplumbağası Yiyeceğidir. Kelime kelime arayın; onu bulacaksınız. Bu karışık, çok yönlü bir diyetle birlikte gelir. Malzemelere bakın ve kurutulmuş karides, yemek kurdu, balık ve hatta kızılcık gibi bileşenleri fark edeceksiniz! Bu karışım aynı zamanda kalsiyum içerir, ancak kabuklarının yumuşamasını önlemek için fazladan bir kalsiyum tableti almak zarar vermez.

Yılanlar ve iguanalar gibi diğer sürüngenler gibi, Sarı karınlı kaplumbağanızın da günlük ışığa ihtiyacı olacaktır. Sadece herhangi bir ışık değil, UV-A ve UV-B spektrumlarından. Her iki türü de sağlamak için bir ampul bulabilirsiniz, ancak iki ayrı lambaya iki tane yatırım yaptım. Birincisi, bir spot lamba, güneşlenmek için ısı yayar. Diğeri sadece bir floresan ışık şeridi. Ocak Aralık normalde ocak aralığının altında bulduğunuz türü bilin. Doğru, çok fazla ısı yaymaz, ancak evcil kaplumbağanızın pigmentasyonunu korumak için spektruma ihtiyacı vardır.

Sanırım artık hazırsın. Sonuç olarak...

Rahatla. Çocuklarının aylardır sana evcil kaplumbağa için yalvardığını biliyorum. Sarı karınlı kaplumbağalar harika evcil hayvanlardır. Balık gibi değiller çünkü gerçekten göz teması kuracaklar ve sizinle etkileşime girecekler. Birkaç balık beslemeyi daha eğlenceli iki su kaplumbağası besliyor. Suyunuzu sık sık değiştirin. Her hafta basit bir kısmi su değişimi yeterli olacaktır. Kaplumbağa akvaryumunuzun taze kokmasını sağlayacak ve virüslere üreme şansı vermeyecektir. Son olarak, Tetra REPTOFİLTRESİNE göz atın; gerçekten iyi çalışıyor