Main menu

Pages

 Pencere Çerçevelerinin Seçimi Pencere çerçevelerinin üretiminde kullanılan üç ana malzeme türü vardır. Bunlar alüminyum, PVC-u ve ahşaptır. Bunlar aynı zamanda vinil kaplı ve fiberglas çerçevelerdir, ancak bu aşamada basitlik için üç ana tipe sadık kalacağız. Üç malzemenin her birinin güçlü ve zayıf yönleri vardır ve bu makalede, her bir türün nasıl şekillendiğini görmek için çeşitli özelliklere bakacağız. Baktığımız özellikler ısı yalıtımı, ses yalıtımı, güvenlik, görünüm, bakım ve en az ama kesinlikle en az değil maliyettir. Ayrıca, bugün yaygın olarak bulunan farklı pencere stilleri hakkında kısaca konuşacağız.

Isı yalıtımı belki de çift cam almanın en yaygın nedenidir. Bununla birlikte, çerçeve doğru değilse, çift camla sağlanan yalıtım kaybolur. En kötü ısı iletkenleri ve dolayısıyla en iyi izolatörler ahşap ve PVC'dir -u. Alüminyum nispeten iyi bir ısı iletkendir ve bu nedenle birincil endişe kaynağı ise en iyi malzeme değildir.

Sese karşı koruma, çift camın bir başka harika özelliğidir ve gerçekten net bir kazanan değildir. Bu nedenle, göreceli ses yalıtım özellikleri, ısı söz konusu olanlardan daha az endişe vericidir.

Güvenlik her zaman bir endişe kaynağıdır ve burada açık bir kazananımız var. Alüminyum son derece güçlüdür ve güvenliğin büyük önem taşıdığı tercih edilen malzemedir. Bu, alüminyumun ticari tesislerde neden yaygın olarak görüldüğünü açıklar. Ahşap ve PVC'nin zayıf noktaları var. PVC-u sıcak sıcaklıklarda genleşir ve gerekli genleşme boşlukları davetsiz misafirler için zayıf noktalar haline gelebilir.

Açık bir lidere sahip olan bir diğer alan da görünüştür. Ahşap çerçeveler kolayca en çekici çerçevelerdir. Ahşabın zamansız çekiciliği hem modern hem de dönem özelliklerine uygundur. Özellikle, dönem özellikleri için geleneksel görünümlü çerçevelere ve özellikle kanatlı pencerelere sahip olmak neredeyse zorunludur. Özelliklerin görünümü PVC-u çerçevelerle veya ucuz görünümlü sahte ahşap kaplamalarla zayıflatılabilir.

Ahşap çerçeveler göze en hoş gelse de, aynı zamanda en zor iştir. Eski çerçeveler, ömrünü uzatmak için önemli miktarda dikkat gerektirir. Yeni ahşap çerçeveler perakendecilere gönderilmeden önce işlenir, ancak yine de dikkat gerektirirler. Her dört veya beş yılda bir düzenli koruyucu boya katlarına ihtiyaç vardır. PVC-u ve alüminyum çerçeve çok az bakım gerektirir ve sadece ara sıra nemli bir bezle silinerek temizlenebilir.

Son olarak, farklı çerçeve türlerinin maliyetine bakıyoruz. Genel olarak konuşursak, en ucuzları PVC-u çerçevelerdir, ardından alüminyum ve son olarak ahşap en pahalıdır. PVC-u çerçevelerin ekonomik faydaları, mükemmel yalıtım özellikleri ile birleştiğinde, popülerliklerini açıklamak için uzun bir yol kat etmektedir.

Bu üç malzemeden üretilebilecek birçok farklı pencere stili vardır. Kanatlı pencereler, eğme ve döndürme pencereleri ve kanatlı pencerelerin hepsi üç malzemeden yapılmıştır.

 

You are now in the first article