Main menu

Pages

Pencere Kaplamaları Bütçeye Uygun Harika Görünümlü

 Bütçeye uygun Harika görünümlü Pencere Kaplamaları Tasarlama Pencere kaplamaları, iyi dekore edilmiş bir odadaki en önemli odak noktalarından biridir, ancak doğru fiyata doğru olanları seçmek çoğu ev dekoratörü için en önemli husustur. Bu süreçte bütçenizi bozmadan harika görünümlü pencere pansumanları oluşturmak için birkaç ipucu:

Kumaşların alacağı güneşe maruz kalma miktarını göz önünde bulundurun ve pencere pansumanlarınızdan en uzun ömrü elde etmek istiyorsanız buna göre dekore edin. Tüm kumaşlar güneş ışığının bozulmasına karşı savunmasızdır, ancak ipek en zayıf olanıdır, akrilik, modakrilik, polyester ve cam elyafları ise güneş hasarına karşı en dirençlidir.

Görünümden ödün vermeden pencere kaplamalarınızdan tasarruf etmenin birkaç yolu vardır. Özel bir görünüm için, bir gergi çubuğunu daha kalın bir PVC boru parçası ile kaplayabilirsiniz. Kanal numaraları kum almak, ya da kumaş üzerine kanama gibi. Bunu PVC astar, aseton veya hatta tırnak cilası ile yapabilirsiniz.

PVC boru çok yönlüdür. Ferforje gibi görünmesi için siyah, ahşap gibi görünmesi için kahverengi veya verdigris efekti için açık yeşil üzerine bakır ve koyu yeşil ile süngerle boyayabilirsiniz. Ayrıca bir vurgu rengi pekiştirmek için ya altın ya da Gümüş rengine boyanmış olabilir.

Daha uzun açıklıklar için, ahşap dolap dübelleri perdelik çubuklardan daha ucuzdur, ancak PVC borudan daha güçlüdür. Bakır boru ayrıca perde çubukları için iyi çalışır ve nispeten az maliyetle harika görünür. Eğer perde kumaş bakır dokunaklı olacak ise, kumaş boyama oksidasyon önlemek için açık parlak bakır sprey.

Paradan daha fazla tasarruf etmek için, pencere işlemlerinizde standart dekoratif donanım kullanmak zorunda değilsiniz. Örneğin, örgülü kordonların ve püsküllerin kravat sırtları pencere kaplamalarınıza cazibe katabilse de, örgülü kordonların ve püsküllerin Noel ağacı süsleri "resmi" perdelik aksesuarlardan çok daha ucuza mal olur.

Ayrıca tieback tutucularınızla yaratıcı olabilirsiniz ve tuhaflıkları kullanmak pencere tedavilerinize karakter katacaktır. Örneğin, bir zamanlar tieback tutucular için eski lamba kaplamalarını kullandım. Ayrıca, şeffaf perdeleri hassas dalgalara sabitlemek için şeffaf olta kullanarak eterik bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Pencere tedavilerinin bir odanın genel görünümü ve hissi için hayati önem taşıdığına şüphe yok, ancak dramatik pencere sunumları oluşturmak için bankayı kırmak zorunda değilsiniz. Olasılıklar sonsuzdur. Tek gereken biraz hayal gücü.